Koniec rozprávky o Tisíc a jednom kliku

Autor: Mladí liberáli | 17.3.2014 o 10:16 | (upravené 17.3.2014 o 10:22) Karma článku: 20,87 | Prečítané:  3240x

Opäť sa raz potvrdilo, že o výsledkoch vo voľbách nerozhodujú ani média a ani prieskumné agentúry. Nech už je ich hlas akokoľvek silný, v konečnom dôsledku je vždy kľúčová vôľa voličov. Hoci Robert Fico bol takmer rok vopred považovaný takmer za istého celkového víťaza prezidentských volieb, teraz, dva týždne pred úplným finále je odrazu všetko inak. Premiér dostal v prvom kole volieb asi o desať percent menej hlasov než sa očakávalo. Nepomohol ani hlas médií, agentúr či masívnej marketingovej kampane.

Pritom práve marketing Roberta Fica a jeho domovskej strany bol po dlhé roky predmetom obdivu, keď bol považovaný za jeden z najlepších v strednej Európe. O kvalite komunikácie celej strany Smer nemôže byť ani pochýb, hovoria za ňu výsledky, avšak... Robert Fico neponúkol okrem všadeprítomnej reklamy nič navyše a tak sa nám tu objavil vyhorený politik vo svojej celej nahote. Jeho počínanie by sa dalo porovnať k dokonale ocmúľanemu cukríku, ktorý je zabalený do krásneho, trblietavého obalu. Bohužiaľ, nepríjemnú pachuť  tohto cukríka má v ústach snáď každý jeden Slovák. Povedané priamo, ľúbivé reči Roberta Fica boli v prvom kole konfrontované s dlhodobým neplnením jeho sľubov a v takom prípade nepomôže ani stotisíc klikov či milión bilbordov.

Fakt, že je Fico poraziteľný sa spomínal už mesiac pred samotným prvým kolom a to sa pritom počítalo s úplne inými číslami. Súčet hlasov troch najvážnejších protikandidátov je vyše dvojnásobný oproti výsledku Fica a tak je predseda vlády už teraz horúcim favoritom na obrovskú volebnú porážku. V prvom kole proti nemu stáli traja naozaj kvalitní kandidáti, z ktorých mal každý unikátne prednosti - a tak bolo prvé kolo právom považované za primárky. Z nich vyšiel ako víťaz Andrej Kiska, ktorý má obrovskú šancu prekaziť smerácke sny o ukoristení troch najvyšších ústavných funkcií. Stávkové kancelárie ho už teraz posielajú do prezidentského paláca.

Druhé kolo môže priniesť všeličo - predpokladaná je vyššia volebná účasť ako v kole prvom a taktiež je pravdepodobné, že sa budú mobilizovať voliči na obidvoch stranách barikády. Pre mladú generáciu sú však tieto voľby obrovskou výzvou, keď môže establišmentu reformných komunistov zasadiť dýku do chrbta. Ak by sa to podarilo, táto krajina celkom isto pocíti v najbližšom období zmenu aj na najvyšších výkonných postoch.

Jakub Nedoba
predseda ML

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?